Omlouváme se, eShop neukazuje ceny, ale jen počty skladem na prodejně. Máme novou otevírací dobu. Nezoufejte, připavujeme pro vás skvělou novinku!

BB Cidre - Fenykl 0,33 l

1433
Neohodnoceno

S fenyklem. Suchý, alk. 5,5%. V tanku byla luhována sušená semínka fenyklu. S touto příchutí vyrábíme cidre jako jediní na světě. Fenykl z nápoje voní a ucítíte v něm i jeho mírně nasládlou chuť. Látky uvolněné ze semínek fenyklu do cidru působí blahodárně na zažívací trakt. Doba fermentace v tanku – 6 měsíců.

Drsný jako krajina, odkud pochází.

 

  • Na objednávku
49 Kč
Kategorie: CIDER
Položka byla vyprodána...
 

Ze starých sudetských odrůd, rostoucích po Šluknovsku a Českém Švýcarsku, uchráněných od jakéhokoli chemického ošetření, sbíráme na podzim dostatečně uzrálá jablka. Mix odrůd. Jablka omyjeme, nadrtíme a šťávu ručně lisujeme. Stáčíme ji do tanků a necháváme pomalu prokvašovat. Průběžně kvasící mošt přetáčíme, abychom ho zbavili kalů a zpomalili fermentaci. Když kvašení ustává a cidre je vyčištěný, přetočíme ho naposledy. Po ustálení ho ručně stáčíme do lahví a necháváme v nich dozrávat. Nejkratší proces trvá od podzimu do jara. První cidre z jablek moštovaných na podzim tak můžete poprvé ochutnat kolem dubna následujícího roku. Některé šarže necháváme zrát rok. 

BB cidre nedoslazujeme, nepasterizujeme, nesíříme, nedosycujeme, nefiltrujeme, ani jinak uměle neupravujeme. Je to čistě přírodní produkt.

BB cidre není filtrovaný ani pasterizovaný. Současně není vykvašený do úplně nulové hladiny zbytkového jablečného cukru. Nadále v lahvi pracuje, pomalinku prokvašuje a chuťově se vyvíjí. Pokud ho nevypijete ihned, uchovávejte lahev v tmavém a chladném místě do 8°C (lednička, sklep, chladící místnost). V takto odpovídajících podmínkách a v dobře uzavřené lahvi lze skladovat BB cidre roky. Chuťově a aromaticky se přitom bude stále zlepšovat, podobně jako vyzrávají kvalitní vína.

Díky dobíhající fermentaci uvnitř lahve se časem utvoří na dně jemná sedlina, která je přirozenou vlastností nefiltrovaného a nepasterizovaného cidru a není nikterak na závadu.

BB cidre servírujte chlazený. Abyste mohli ocenit jeho nuance, nepoužívejte tlusté sklo, ale servírujte cidre v kvalitní tenké sklenici se stopkou s menším průměrem nahoře než tělo sklenice, která se používá pro bílá vína. Sklo držte za stopku, ne za tělo sklenice. Lépe se uvolní, rozvinou a zkoncentrují jablečná aromata. Před napitím můžete sklenicí i mírně zavířit (ne moc, aby nevyprchala kvasinkami vytvořená mírná perlivost a svěžest v nápoji zůstala) a pak si přivoňte. Vůně Vás naladí k napití a plnému vychutnání cidru.

BB cidre neobsahuje lepek, oxid siřičitý a siřičitany, ani jiný ze 14 uváděných potencionálních alergenů. Je vhodný pro každého, včetně celiaků. Obsahuje vysoké množství antioxidantů a jeho pravidelné pití v rozumné míře (lahvička denně) přispívá k upevnění zdraví a snižuje riziko srdečních a cévních onemocnění.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.